כל הזכויות על החומרים באתר שמורים למיכל קירש ©
מהו טיפול נטרופתי

נטורופתיה היא גישה טיפולית רב תחומית ברפואה טבעית. מי שעוסק באופן מוסמך בנטורופתיה, למד מגוון רחב של תחומי טיפול בהם תזונה, רפואת צמחים, טיפולי מגע שונים כמו רפלקסולוגיה, עיסוי ושיאצו, וטיפולי גוף-נפש שונים, בינהם פרחי באך, דמיון מודרך ואחרים.

בסופו של יום, כל אחד מאיתנו הנטורופתים, בהתאם לתפיסת עולמו ונטיות לבו ואישיותו, משתמש בקליניקה בשילוב כלים ייחודי מתוך הארסנל הזה. התוצאה היא שטיפול נטורופתי נראה קצת אחרת בין המטפלים השונים.

עם זאת, ישנו מכנה משותף מרכזי בתפיסת העולם הנטורופתית. אנו מאמינים כי ישנו קשר הדוק ויחסי גומלין בין מצבנו הנפשי-רגשי-מנטלי, לבין מצבנו הבריאותי. ישנו גם קשר בין אורחות החיים שלנו, שכוללים דפוסי תזונה, פעילות גופנית ודפוסי שינה ועבודה, לבין מצבנו הבריאותי. וכמובן, ישנו גם קשר סביבתי המשפיע על מצבנו הבריאותי, בין אם מדובר בעונות השנה ומזג האוויר, פריחות צמחים עונתיות, חומרי הדברה או חומרי ניקוי וגורמים רבים נוספים.

מעל הכל, אנו מאמינים שלפחות עד רמה מסויימת, יש לנו את היכולת להשפיע על מצבנו הבריאותי באמצעות עבודה על מרכיבים אלו, בין אם דרך שינוי אורחות חיים או דרך חיזוק הגוף והנפש, כל מטפל בדרכו.

טיפול נטורופתי מתאים למגוון רחב של בעיות, ביניהם הפרעות משקל, דימוי גוף ודפוסי אכילה, בעיות שומנים בדם, סוכרת, יתר לחץ דם, כיבים, קרוהנס וקוליטיס, אבני מרה, הפרעות מחזור, היעדר וסת, בעיות פריון בקרב נשים וגברים, דיכאון, חרדות והפרעות שינה, אקנה, אלרגיות, מגרנות, סרטן, ועוד ועוד, כמו גם למי שפשוט מעוניין ללמוד כיצד לשמור על אורח חיים בריא.
054-4737097